Profesor MUDr. Jiří Vorlíček, CSc. patří mezi přední české onkology a zakladatele oboru paliativní medicína v ČR. Významně se zasadil o vznik ČSPM, atestačního oboru paliativní medicína, je autorem prvních učebních textů v oboru. Na svých působištích (IHOK FN Brno, MOÚ) kultivoval prohlubování paliativního přístupu a řada předních paliativních odborníků se začala věnovat paliativní medicíně i díky jeho podpoře.
Paní doktorka Staňková je vedoucí lékařkou multidisciplinárního týmu Domácího hospice Jordán, o.p.s., který pečuje o nevyléčitelně nemocné v oblasti města Tábor a přilehlého okolí. Paní doktorka se tak dlouhodobě podílí na rozvoji paliativní péče v tomto regionu svojí empatickou a erudovanou péči o nemocné a jejich rodiny, příkladným vedením týmu a mladších kolegů, pro které je vzorem. Úspěšně rozvíjí spolupráci mezi hospicem a nemocnicí.
Paní magistra Ledererová je vedoucí sestrou Podpůrného a paliativního týmu FN Královské Vinohrady, na jehož zakládání se spolupodílela. Pro své dlouhodobé nasazení pro rozvoj paliativní péče v nemocnici, schopnost diplomaticky a efektivně rozvíjet spolupráci napříč klinikami a citlivou péči o nemocné a jejich rodiny si zaslouží nejen poděkování ale i ocenění ČSPM. Její neméně záslužnou rolí je péče o stážisty a vzdělávání jak na kurzech ELNEC, tak v rámci konferencí.
Paní magistra Alexandrová je vedoucí psycholožkou v Masarykově onkologickém ústavu, kde podporuje multidisciplinární přístup k pacientům s pokročilým onkologickým onemocněním a k jejich rodinám. Současně se dlouhodobě věnuje edukační práci ve vzdělávání lékařů, psychologů a dalších odborníků, kteří pod jejím vedením získávají větší prostor k propojení psychoonkologie a paliativní péče.
PhDr. Martin Loučka, Ph.D.
vědecký sekretář ČSPM